Egzamin Maturalny 2022- Aktualizacja

HARMONOGRAM, WYTYCZNE, WAŻNE INFORMACJE

21.3.2022

Szanowni Państwo,

Poniżej znajdą Państwo najważniejsze informacje dotyczące Egzaminu Maturalnego 2022. Prosimy o zapoznanie się z informacjami zawartymi poniżej.

Matura 2022 z głównych przedmiotów (matematyka, język polski, język obcy) przeprowadzona będzie, w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszkowie, ul. Jasna 2. Wejście od strony sali gimnastycznej.

Egzaminy z przedmiotów dodatkowych przeprowadzane będą w salach dydaktycznych CNiB Żak w Pruszkowie przy ul. Majowej 1 oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszkowie, ul. Jasna 2 szczegóły dotyczące lokalizacji znajdą Państwo w harmonogramie Matura 2022

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, na której można znaleźć wszystkie szczegółowe informacje na temat egzaminu maturalnego np. harmonogramy, przykładowe arkusze, informatory.

MATURA 2022

Maturzysto Pamiętaj!

na egzamin maturalny należy wziąć dowód osobisty i czarny długopis oraz dodatkowo na :

• matematykę – linijkę , cyrkiel, kalkulator prosty (który posiada tylko funkcje dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb).

• geografię – linijkę, lupę, kalkulator prosty (który posiada tylko funkcje dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb).

• chemię – linijkę, kalkulator prosty (który posiada tylko funkcje dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb).

• fizykę – linijkę, kalkulator prosty (który posiada tylko funkcje dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb).

• historię – lupę.

• biologię –  linijkę, kalkulator prosty (który posiada tylko funkcje dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb).

• wiedzę o społeczeństwie–  kalkulator prosty (który posiada tylko funkcje dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, procenty lub pierwiastki kwadratowe z liczb).

Do sal egzaminacyjnych nie wolno wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych oraz elektronicznych nośników informacji ani z nich korzystać ;

! na egzaminy należy stawić się min.30 minut przed wyznaczonym czasem !

Ogłoszenie wyników egzaminów pisemnych, po sesji majowej : 05.07.2022r.

SESJA POPRAWKOWA EGZAMINU MATURALNEGO:

• do egzaminu w terminie poprawkowym może przystąpić tylko słuchacz, który nie zdał egzaminu dokładnie z jednego przedmiotu w części pisemnej i przystąpił do egzaminu ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i  jednego dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Do egzaminu poprawkowego można przystąpić tylko po złożeniu nowej deklaracji w nieprzekraczalnym terminie do dnia  12.07.2022r.

Egzaminy odbędzie się w terminie: 23.08.2022r. – godz. 9.00.

Ogłoszenie wyników po sesji poprawkowej : 09.09.2022r.

Powodzenia! Zespół "ŻAK" Pruszków