EGZAMIN ZAWODOWY STYCZEŃ 2024r

SKŁADANIE DEKLARACJI

10.8.2023

Szanowni Państwo,

Termin składania deklaracji do egzaminu zawodowego w sesji ZIMA 2024 upływa w dniu 15 września 2023r.

W sytuacji, gdy uczeń nie złoży deklaracji w terminie, nie przystąpi do egzaminu zgodnie z przepisami nie otrzyma świadectwa ukończenia szkoły.

Słuchacze kierunków kończących naukę w styczniu 2024r składają deklarację na egzamin zawodowy ! tj.:

• Opiekunka Środowiskowa sem. 2, kwalifikacja: SPO.05

• Florysta sem. 2, kwalifikacja: OGR.01

• Technik BHP sem. 3, kwalifikacja: BPO.01

• Technik administracji sem. 4, kwalifikacja: EKA.01

• Technik usług kosmetycznych sem. 4, kwalifikacja: FRK.04

• Opiekun w Domu Pomocy Społecznej sem. 4

• Opiekun Osoby Starszej sem.4

Jednym z warunków ukończenia szkoły jest złożenie deklaracji oraz przystąpienie do egzaminu zawodowego!

Deklarację składamy osobiście w sekretariacie szkoły: ul. Majowej 1, 05-800 Pruszków

Egzamin z każdej kwalifikacji składa się z etapu pisemnego (w formie testu - 40 zadań) i etapu praktycznego (w formie wykonania konkretnego zadania przy stanowisku egzaminacyjnym (OGR.01/SPO.05, SPO.03, SPO.02) lub w formie pisemnej (EKA.01/BPO.01/FRK.04) - w zależności od kwalifikacji).

Podstawą zdania egzaminu jest otrzymanie:- z etapu pisemnego - co najmniej  50% punktów możliwych do uzyskania;- z etapu praktycznego - co najmniej  75% punktów możliwych do uzyskania;

Po zdaniu egzaminu Okręgowa Komisja Egzaminacyjna wystawia świadectwo kwalifikacji oraz dyplom uprawniający do wykonywania zawodu (który jest ważny ze świadectwem ukończenia szkoły policealnej w danym zawodzie).

Zespół "ŻAK" Pruszków